advertise

شرکت زیست التیام سپنتا

شرکت سهامی خاص زیست التیام سپنتا از واحدهای مستقر در مرکز رشد و فناوری دانشگاه ازاد اسلامی می باشد این شرکت با کادری متخصص در حوزه حشره شناسی و پزشکی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ در حوزه لارو درمانی و درمان زخم با پشتیبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز کرد.

شرکت زیست التیام سپنتا

زیست التیام سپنتا

اولین طرح شرکت زیست التیام سپنتا در مرکز رشد و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان در حوزه روش های پرورش لارو مگس lucilia sericata به صورت تجاری بود و پس از تاییده جنس و گونه از طرف سازمان جهاد کشاورزی و حفظ نباتات استان اصفهان روش های مختلف مگس لوسیلیا برررسی و در نهایت تیم متخصصین این شرکت موفق به پرورش انبوه مگس شد و در مرحله بعد طرح بررسی اثر لاروهای استریل تولید شده توسط شرکت زیست التیام سپنتا در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بر روی بهبود زخم های دیابتی تایید و انجام گرفت با توجه به نتایج موفق این طرح مقاله طرح چاپ شده و کابرد بالینی لاروهای مگس لوسیلیا در بیمارستان خورشید آغاز گردید.


در راستای تجاری سازی و کاربرد لارو مگس لوسیلیا در درمان زخم های مزمن شرکت زیست التیام سپنتا در نمایشگاه های بسیاری در داخل کشور شرکت کرده است و مراحل دریافت تاییده برای این روش درمانی را از همان ابتدای فعالیت آغاز کرده است.


درمانگاه سیاوش
درمانگاه سیاوش

برتر در حوزه فعالیت های پژوهشی

شرکت زیست التیام سپنتا به عنوان یکی از ۱۰۰ شرکت برتر در حوزه فعالیت های پژوهشی از طرف دانشگاه ازاد اسلامی در هفته پژوهش سال ۱۳۹۸ معرفی گردیده است .

پروانه بهره برداری انسکتاریوم

شرکت زیست التیام سپنتا موفق به دریافت پروانه بهره برداری انسکتاریوم ( محل پرورش حشرات) از سازمان جهاد کشاورزی و حفظ نباتات استان اصفهان شده است.


درمانگاه سیاوش

پروانه بهره برداری

شرکت زیست التیام سپنتا پس از انجام طرح های مختلف تحقیقی در زمینه درمان زخم موفق به چاپ سه مقاله علمی در حوزه لارو درمانی در مجلات خارجی گردیده است.
شرکت زیست التیام سپنتا جهت تکمیل فرآیند روش درمانی در حوزه درمان زخم و دیابت در نهایت در سال ۱۳۹۹ تصمیم به راه اندازی درمانگاه تخصصی دیابت گرفت و با تکمیل کادر درمانی خود در سال ۱۴۰۰ موفق به دریافت پروانه بهره برداری از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد

پروانه بهره برداری شرکت زیست التیام

درمانگاه سیاوش

شرکت زیست التیام سپنتا با رویکرد پژوهش در حوزه درمان زخم و دیابت طرح های مختلفی را با مرکز غدد متابولیسم استان اصفهان، دانشگاه ازاد اسلامی واحد اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ... انجام داده و یا در حال انجام است.
شرکت زیست التیام سپنتا علاوه بر فعالیت های فوق در حال انجام تحقیقات بر روی پانسمان های جدید برای درمان زخم های مزمن است که انشالله به زودی این پانسمان ها را به درمانگران عزیز معرفی خواهد کرد.
شرکت زیست التیام سپنتا با تاسیس درمانگاه تخصصی دیابت سیاوش در حوزه های درمانی و بخش هایی مثل غدد و متابولیسم، بیماری های داخلی، قلب و عروق، داخلی مغز و اعصاب (نرولوژی)، اعصاب و روان (روانپزشکی)، جراحی عمومی، نفرولوژی، پزشک عمومی، روانشناسی، پرستاری و درمان زخم، تغذیه و رژیم درمانی، آموزش و دوره های تخصصی درمانی و .....فعال می باشد.


برگذاری دوره های آموزشی

شرکت زیست التیام سپنتا به عنوان شرکت فناور در حوزه درمان از شرکت هایی بود که در برنامه میدون در شبکه سه صدا و سیما شرکت کرد و در گروه خود رتبه برتر این مسابقه را به دست آورد.
شرکت زیست التیام به جهت وظیفه انسانی خود جهت نشر روش لارو درملنی در حوزه درمان زخم دوره های مختلف درمان زخم را با همکاری مراکز مختلف اموزشی در اصفهان و سایر شهرهای کشور برگزار کرده است و در این راستا با همکارانی که تمایل به برگزاری دوره های آموزشی را دارند همکاری خواهد کرد.


درمانگاه سیاوش
درمانگاه سیاوش

مقالات پژوهشی واحد تحقیق و توسعه زیست التیام سپنتانظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.